Монтаж 3D панелей, технологія, інструменти та матеріали

Керівництво по монтажу гіпсових панелей

Гіпсові панелі після отримання рекомендується зберігати не більше одного тижня до початку монтажних робіт. Так як це дозволить уникнути втрати геометрії 3д плитки. Зберігання виконується в положенні вертикально, щільно один до одного. Допустимий ще варіант зберігання, розклавши панелі площиною на рівну поверхню. (але при такому варіанті зберігання потрібно багато вільного простору), цей варіант найкращий, щоб панелі не втратили свою геометрію та залишалися рівними. 

 

Рекомендовані матеріали для монтажу гіпсових 3д панелей

(доступні майже у всіх будівельних магазинах)

 1. Кварцевий грунт, Ceresit СТ-16 – розхід 0,25-0,45 л/м2 
 2. Клей Knauf Perlfix (фасування по 5кг, 15кг и 30кг) – розхід 4-6 кг/м2 
 3. Фінішна шпаклівка, Semin Sem Joint чи Ельф Д-60 — розхід 0,5-1 кг/м2 
 4. Грунт звичайний, Ceresit СТ-17 — розхід від 80-150 мл/м2 
 5. Наждачний папір, зерно від P80 до P Розхід — 1-1,5 м.п/м2 (індивідуально)  

Примітка — рекомендовані матеріали, які ми використовуємо при монтажі панелей. Не дивлячись на це, Ви або ваш майстер можете використовувати аналогічні матеріали. Наприклад, як кварцова ґрунтовка, ви можете використовувати будь-які ґрунти з кварцовим піском – Knauf Бетонконтакт, Feidal Betonkontakt budget, BauGut Beton Kontakt та інші. Аналогічно та з іншими матеріалами для монтажу.

Рекомендовані інструменти для виконання робіт

 1. Рулетка
 2. Макловиця
 3. Шпатель 50-100мм
 4. Резинові шпателі
 5. Шпатель-гребінка
 6. Міксер будівельний
 7. Відро
 8. Маркер
 9. Ножівка по дереву
 10. Ніж будівельний
 11. Компресор з фарбопультом
 12. Прожектор на стійціТ

Підготовчі роботи

Отже, почнемо. По-перше, обов’язково необхідно нанести кварцовий ґрунт на стіну та тильну сторону гіпсової панелі. Особливу увагу треба приділити ґрунтуванню торців панелі по периметру, з чотирьох боків. Якщо ґрунт потрапив на фасадну сторону панелі (на малюнок), необхідно одразу витерти вологою губкою.
Поки кварцова ґрунтовка буде сохнути (залежно від виробника кварцової ґрунтовки, в середньому 20-60 хвилин достатньо). Ми можемо розпочати розмітку стіни, не забуваємо використовувати рівень. (можна як лазерним (рис.13), і звичайним (рис.14)). Виходячи з того, що розміри всіх 3д панелей нашого виробництва 500 на 500 мм, робимо сітку на стіні, щоб візуально бачити розташування кожної панелі. Також це зручно для точного нанесення клею на стіну. При цьому ми зможемо визначити яку і скільки плиток необхідно підрізати. (якщо зарізати плитку наперед, необхідно при розмітці враховувати товщину шва між панелями). Найчастіше це 2 мм.
Різати плитку з легкістю можна звичайною ножівкою по дереву. Бажано використовувати полотно із широким розлученням зубів. Різати можна як болгаркою так і на верстаті, але при цьому утворюється багато пилу і сміття. Наш вибір залишився за ручною ножівкою, а ви дивитеся як вам буде зручніше т

Монтаж гіпсових 3д панелей

Після підготовчих робіт приступаємо до нанесення клею шпателем-гребінкою на стіну і на саму панель. Рекомендовано використовувати шпатель із розміром зуба – 10 мм. За рахунок великої висоти зуба, ми зможемо легко деякий час, рухати 3д панель на стіні. (щоб виставити максимально точно за рівнем та стикуванням до інших панелей) Другу панель монтуємо точно також, щойно наносимо клей ще й на торець панелі. Там де буде стикування до вже змонтованих панелей або якщо стикуємо до стелі чи стіни.
У процесі монтажу (поклейки гіпсової плитки) необхідно стежити за тим, щоб клей не потрапляв на поверхню панелі, на лицьову сторону (якщо клей застигне на ній, буде проблематично шліфувати надалі). Для цього, у вас під рукою має бути відро з чистою водою та губка, якою ви зможете змивати клей при попаданні на панель. Звичайно, при монтажі, коли ви стикуєте одну панель до іншої, на місці стикування – у вас буде видавлюватися клей, який ви також повинні прибирати вологою губкою (при великій кількості клею на поверхні панелі, краще основну масу прибрати гумовим шпательком, а решту вже змивати губкою)
Процес монтажу можна сказати закінчений. Далі, ви можете пройтися переглянути всі з’єднання знедні панелей, на предмет порожнечі шва, де відсутній клей. Краще пройтися відразу і заповнити всі шви клеєм, так буде простіше надалі при шпаклювання швів акриловою шпаклівкою. Після цього етапу панелі на стіні залишаються сохнути. Залежно від температури та вологості у приміщенні, термін може тривати від 4 до 7 днів. Для прискорення процесу висихання можна використовувати обігрівальні прилади та осушувач повітря. Такий метод звичайно не рекомендується, краще, щоб процес висихання йшов природним чином, але це не критично

Шпаклювання швів

Після повного висихання панелей, приступаємо до шпаклювання швів. Рекомендуємо використовувати фінішну акрилову шпаклівку, вона зручна у використанні, вже готова та легко шліфується. Грунтувати панелі або самі шви перед нанесенням шпаклівки вкрай не рекомендуємо, так як поверхня стане дуже міцною і при необхідності шліфувати її – це буде дуже проблематично. Ви можете пензликом пройтися по стиках між панелями або додатково протерти вологою губкою для видалення пилу.

Найбільш зручний спосіб нанесення шпаклівки на стики, як показала практика, це використовувати гумові шпатели (рис. 15) або японські шпатели (рис. 16). Вибір ніж наносити шпаклівку на шви, звичайно залежить від самого малюнка гіпсової панелі, але дані шпателя – підходять для більшості малюнків. Шпаклювати шви бажано двічі, даючи повністю висохнути попередньому шару шпаклівки. У процесі всіх етапів робіт бажано використовувати хороше освітлення (найбільш зручний варіант – це прожектори зі стійкою). Але якщо сам процес поклейки 3д панелей можна зробити ще без додаткового освітлення, то шпаклювання і затирання швів необхідно виконувати тільки при хорошому додатковому світлі. Це безпосередньо залежить, яка якість панелей буде в кінцевому підсумку

Після висихання

Після висихання шпаклівки (залежно від товщини, скільки зашпакльовано) – приступаємо до шліфування швів. Для спрощення затирання – починаємо затирати наждачним папером від великої фракції та закінчуючи найдрібнішим (рекомендовано використовувати наждачний папір для фінішного затирання не менше 180* фракції (P180)). Після чого, перевіряєте якість стиків за допомогою лампи або прожектора з бічним освітленням, найчастіше, етап шпаклювання та затирання стиків потрібно проводити два, а то й три рази. У процесі шліфування, бажано мати під рукою пензлик або макловицю, якій необхідно видаляти пил, що утворився, зі швів панелі.
Після того, як усі шви були зашліфовані, перевірені на відсутність дефектів, раковин (якщо такі є – процедуру шпаклювання та затирання необхідно повторити, в тих місцях де є дефекти). Якщо дефекти при візуальному огляді відсутні – можна приступати до ґрунтування всієї площини панелей звичайною ґрунтовкою, використовуючи пульверизатор (з його допомогою набагато швидше можна нанести грунт або фарбу, а також досягти максимальної якості фінішного фарбування). У сам ґрунт, рекомендуємо додати незначну кількість фарби, близько 10%. Це дозволить трохи приховати перепади кольору на стиках та самих панелях, за рахунок чого краще виявлятиме дефекти на всій площині ваших 3д панелей. Якщо після нанесення ґрунту та візуальному огляді, використовуючи бічне освітлення, дефектів не виявлено, то можна продовжувати етапи фарбування.

Фарбування 3д панелей

Після висихання шару грунтовки, наносити перший шар фарби, слідуючи інструкції від виробника самого матеріалу що на носите і другий шар. При правильній роботі та дотриманні інструкцій і правил – панелі будуть готові (бувають випадки, коли фарбування необхідно наносити в 3 або 4 шари) все залежить від обраних матеріалів і правильної технології роботи. Після кожного шару фарби необхідно перевіряти якість поверхні панелей і швів на момент дефектів, раковин, подряпин і перепадів рельєфу на швах, які повинні бути відсутніми.
Для обробки гіпсових 3д панелей, можна використовувати будь-які оздоблювальні матеріали, на будь-яких основах, будь то емаль, латекс, водяна основа і т.д., аж до нанесення декоративних штукатурок, що останнім часом дуже популярно).

Якщо у вас виникнуть запитання...

При необхідності додаткової інформації, уточнень або проблемних ситуаціях у процесі монтажу — звертайтесь за номером: 073 00 55 000. Будемо раді вам допомогти і надати всю інформацію, що вас цікавить!
Відділ продажів: +380 93 209 10 90; +380 95 209 10 90; +380 96 209 10 90.
Керівництво: +380 73 00 55 000 (Viber, Telegram, WhatsApp)

ваваавгипсовая плитка
3d панельвава3d панеливавававгипсовая панель
3д панель гипсовая
купить 3д панель
3д панели купит
купить 3д панели
3д плитка
3d плитка
гипсовая 3d панель
3д панели из гипса
3д панель из гипса
декоративные панели купить
панели для стен
декоративные панели
гипсовые 3 д панели купить
три де плитка
декоративные 3д панели
гипсовая панель волна
3d перегородки
стеновые панели цена
монтаж гипсовых 3д панелей
панели из гипса
стеновая 3d панель
3d плитка из гипса
декоративные 3д панели из гипса
заказать 3Д панели
3д перегородки из гипса
купить стеновые панели 3д
3д стеновые панели
гипсовые 3d панели цена
стеновые панели 3d купить
гипсовые панели для стен купить
отделка гипсовыми панелями
гипсовые 3 д панели для стен
декоративные панели 3д
гипсовые стеновые панели
отделка стен гипсовыми панелями
купить 3д панели для стен
3д гипсовые панели
гипсовые панели 3д
гипсовая панель
купить 3д плитку
заказать 3д панели
купить гипсовые панели
заказать три де плитку из гипса